C h o m u t o v – Levhartice do sedmnácti let v dohrávce šestnáctého kola extraligy porazily SBŠ Ostrava.
Extraliga Ž U17
16. kolo, 21. 4. 2022

79:49

17:12,27:8,23:12,12:17

BK Levhartice Chomutov SBŠ Ostrava

Levharticím pár minut trvalo, než zápas pevně uchopily, dostaly se do ztráty, jenomže poté šest minut držely SBŠ bez bodu a samy se dostaly do vedení. To na konci úvodní čtvrtiny činilo sedm bodů. Druhá část byla z chomutovského pohledu výborná, domácí hráčky byly silné pod oběma koši a zvyšovaly vedení i díky rychlým protiútokům, z čehož vytěžily pohodlné skóre 44:20.

Po návratu na palubovku si svědkyně Petra Tremla držely převahu a navyšovaly bodový polštář, takže závěr utkání mohly dohrát v klidu. Pouze v závěrečné čtvrtině nastřádalo více bodů SBŠ, což však na vítězkách nic nezměnilo. Levhartice se díky tomu přiblížily možné účasti na mistroství republiky, kam postupuje osm týmů.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „V dohrávce šestnáctého kola se nám podařilo už v prvním poločase výrazně bodově odskočit a ve druhé půli už jsme zápas spíše kontrolovali. Výhra nás posouvá o další krůček blíže k mistrovství ČR. S výkonem našich hráček můžu být spokojený – každá šla na hřiště předvést maximum, což nám dovolilo rozložit síly a "pošetřit" klíčové hráčky na páteční zápas.“