Z l í n / C h o m u t o v – Chomutovští basketbalisté měli mít delší zápasové volno, ale nakonec si závěrečné střetnutí ve skupině o udržení v první lize posunuli už na čtvrtek 28. března, kdy vyrazili do Zlína. Levharti se na dalekou cestu vydali pouze s pěti hráči, kteří tak odehráli kompletních čtyřicet minut. Liché čtvrtiny patřily svěřencům Václava Forsta nebo byly vyrovnané, sudé opanovali Valaši, kteří nakonec vyhráli 96:75.
1. liga - 2023/2024
OUM8, 28. 3. 2024

96:75

22:22, 31:11, 15:23, 28:19

FASTAV Zlín BK Levharti Chomutov

Většinu úvodního dějství si Levharti udržovali mírné vedení, takže soupeř se držel na dostřel, tudíž prvních deset minut skončilo remízou. Druhou čtvrtinu však Zlínští jasně opanovali dvacetibodovým rozdílem, čímž vykročili za vítězstvím.

Po změně stran přišlo chomutovské vzepjetí, po kterém družina kolem kapitána Slabihouda stáhla manko o osm bodů, ovšem závěrečné hrací období už zase patřilo Fastavu, který už si výhru bez potíží pohlídal.

Valaši měli po posledním klaksonu hned šest dvouciferných střelců, z nichž nejlepší byl Vojtěch Nádeníček (20). Ještě o bod víc zapsal Nestor Boyko, jenž pro změnu kraloval mezi levhartí pěticí, která celá zakončila duel minimálně s deseti body. „Pořád je ve mně určité rozladění, ale se zápasem ve Zlíně jsem spokojený,“ konstatoval Václav Forst.

Zkušený trenér nominoval k utkání některé mladíky, kteří pod tíhou okolností odehráli kompletních čtyřicet minut. „Pokud můžu mluvit za sebe, rozhodně si řekli o více prostoru v příští sezóně. Ovšem otázkou je, kdo bude u kormidla,“ pousmál se chomutovský kouč.

Zvláštní pozornost věnoval šéf realizačního týmu v hodnocení sezónní derniéry Nestoru Boykovi. „Celou dobu pod mým vedením pracoval neuvěřitelně poctivě. Ve Zlíně navíc předvedl opravdu týmový výkon, kdy uvolňoval mladé kluky do střeleckých pozic,“ chválil Václav Forst závěrem.