S t r a k o n i c e / C h o m u t o v - Levhartice do sedmnácti let ve třiadvacátém kole extraligy vykradly Strakonice.
Extraliga Ž U17
23. kolo, 26. 3. 2022

60:73

18:18,15:17,21:10,6:28

BK Strakonice BK Levhartice Chomutov

Domácí družstvo nastoupilo do utkání pouze s pěti hráčkami, takže ho muselo odehrát bez možnosti střídání. Přesto dlouho drželo s chomutovskými basketbalistkami krok, když po nerozhodné úvodní čtvrtině ztrácely v poločase pouze dva body. A to nebylo všechno.

Přestávka v šatně Strakonicím dost pomohla, jelikož po návratu na palubovku předváděly kvalitní basketbal pod oběma koši a díky tomu strhly vedení na stou stanu. Až v poslední čtvrtině se projevila početní převaha Levhartic, které vyhrály závěrečné dějství jasně 28:6. To nakonec způsobilo vítězství Chomutova.