B r n o / C h o m u t o v – Levhartice do sedmnácti let v devatenáctém kole extraligy porazily KP Brno.
Extraliga Ž U17
19. kolo, 26. 2. 2022

55:74

11:22,8:18,13:18,23:16

KP Brno BK Levhartice Chomutov

Levhartice začaly v Brně dobře, už od prvních minut postupně střádaly náskok a za první čtvrtinu nastřílely dvojnásobek bodů co soupeřky. Další čtvrtina pokračovala ve stejném trendu, takže družstva strávila poločasovou přestávku za stavu 19:40 ve prospěch chomutovských basketbalistek.

Po návratu na palubovku se hra mírně srovnala, Levhartice zopakovaly osmnáctibodovou čtvrtinu a brněnské hráčky se vyšplhaly na třináct. Nejofenzivnější část byla ta poslední, kterou jako jedinou ovládl domácí tým, jenomže to už výhře Chomutova nezabránilo.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Do Brna jsme odjeli v nekompletní sestavě s devíti hráčkami. Několik hráček dalo totiž přednost jarním prázdninám, takže jsme doplnili sestavu o hráčky z U15, které zkušenosti z kategorie do sedmnácti let teprve získávají. Doma jsme s KP Brno prohráli o sedm bodů, ale my jsme na domácí doslova a do písmene vlétli. Každý neutrální nebo špatně držený míč byl náš, udávali jsme tempo hry a celkově působili jako tým, který chce vyhrát. Výsledkem je výhra o téměř dvacet bodů, která nás ale bohužel stála hodně. V prvním poločase se zranila Čermáková a všechny naše hráčky nechaly na hřišti všechnu svoji energii.“