• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

B r n o / C h o m u t o v – Ke třetímu klání druhé nejvyšší soutěže vyrazil záložní tým chomutovských basketbalistek poprvé na palubovku soupeřek. B-tým Levhartic se vydal do Brna, kde změřil síly s béčkem tamních Žabin a kde vinnou poslední čtvrtiny poprvé v první lize prohrál. Jihomoravanky napodobily áčko a Severočešky rovněž porazily, byť se tak po výsledku 84:64 z pohledu domácích stalo s dvojnásobným bodovým rozdílem. O něj se nejvíc přičinila čtyřiadvaceti body Aneta Kytlicová, k níž se přidaly další čtyři dvouciferné domácí střelkyně. Na chomutovské straně se přes deset bodů přehouply Jesika Hibalová, Barbora Jorová a Natálie Svobodová.
1. liga - 2023/2024
4. kolo, 14. 10. 2023

84:64

17:23, 22:20, 24:17, 21:4

Žabiny Brno B BK Levhartice Chomutov

Ohlasy trenérů

Petr Drobný (Levhartice Chomutov): „Zápas rozhodla čtvrtá čtvrtina, ve které jsme osm minut nedali koš. Pak jsme se sice trefili, ale Žabiny byly pořád laufu. Paradoxně jim pomohlo, že v patnácté minutě rozhodčí vyhodili jejich trenéra z lavičky, což mi po zápase potvrdil i jejich trenér. Brněnské holky si to pak koučovaly tak trochu samy a padlo jim tam v podstatě úplně všechno.“