• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

S a d s k á / C h o m u t o v - Levhartice do sedmnácti let porazily ve dvanáctém kole extraligy Sadskou.
Extraliga Ž U17
12. kolo, 12. 12. 2021

64:87

19:27,13:23,18:21,14:16

ŠBK Parker-Hannifin Sadská BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Skóre se na palubovce v Sadské úvodích osm minut přerývalo ze strany na stranu, až Levhartice sérií tří košů odskočily do vedení, které se po odehrání prvního období zastavilo na osmi bodech. I v dalším průběhu byla střelecká potence chomutovských basketbalistek velmi kvalitní, takže v poločase vedly pohodlně o osmnáct bodů.

Po návratu na palubovku se hra z pohledu košů srovnala, Levhartice si však nadále udržovaly odstup a po třech čtvrtinách vedly 71:50. Závěrečné herní období opět vyhrálo chomutovské družstvo, které stavělo na bodovém přínose všech hráček v poli a díky vítězství prolomilo sedmizápasové trápení bez výhry.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Konečně se nám dařilo na obou stranách hřiště. Dobrou obranu už nějakou dobu předvádíme, v Sadské se nám ale na rozdíl od posledních několika zápasů konečně zadařilo i střelecky. Navíc po sedmi prohrách v řadě byla výhra víc než cenná.“