• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

C h o m u t o v - Levhartice do sedmnácti let podlehly v pátém kole extraligy brněnským Žabinám.
Extraliga Ž U17
5. kolo, 23. 10. 2021

46:65

4:21,13:18,9:13,20:13

BK Levhartice Chomutov Žabiny Brno

Reportáž

Levhartice a Valentina Čermáková otevřely střelecké konto utkání, jenomže to byl na dlouho jediný koš, který domácí hráčky proměnily. Další dva body přidala Anežka Hrubá, která však pouze snižovala na 4:21, jak i skončila první čtvrtina. Takový propad ve skóre jasně určil ráz zápasu a ovlivnil výkon svěřenkyň Petra Tremla, které se z toho vzpamatovávaly i druhou část.

Poločasovou přestávku strávily chomutovské basketbalistky s více než dvacetibodovým mankem, které Žabiny ve třetí čtvrtině ještě malinko navýšily. Pozitivním faktorem do dalšího duelu opět s brněnským týmem je fakt, že Levhartice poslední čtvrtinu bodově vyhrály a rozloučily se se čtrnáctibodovou sérií.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Do sobotního duelu proti Žabinám jsme opět nastoupili se zbytečným respektem, takže jsme úvod prohráli o dvacet bodů. V průběhu utkání se ale náš výkon postupně zlepšoval a v posledních pěti minutách jsme byli i lepším týmem.“