P r a h a / C h o m u t o v - Necelé dva týdny po postupu přes Beroun vyrazili chomutovští basketbalisté v rámci Českého poháru znovu do hájemství druholigového soupeře. Ve třetím kole vyzvali druhý tým skupiny B, jímž je Sokol Pražský. Levharti ztratili zahajovací čtvrtinu, což se ukázalo jako klíčové, neboť domácí zvítězili 92:77 a prošli do osmifinále.
Český pohár
3. kolo, 23. 11. 2022

92:77

21:14, 28:23, 20:23, 23:17

Sokol Pražský BK Levharti Chomutov

Chomutovské tentokrát nečekala tak dlouhá cesta jako do Berouna, ovšem vstup do střetnutí se jim výsledkově nepovedl, neboť úvodní desetiminutovku vyhráli o sedm bodů domácí, kteří ve druhé čtvrtině navýšili vedení o dalších pět bodů, takže v poločase je hřálo dvouciferné vedení.

Po změně stran Severočeši část manka umazali, ovšem na obrat to nestačilo, jelikož závěrečné dějství znovu patřilo Pražanům, kteří v něm zvítězili o šest bodů. Další druholigový soupeř tak byl nad síly družiny trenéra Daniela Huška. „Nemluvil bych o selhání, protože jsme i tenhle zápas pojali stejně jako v Berouně,“ reagoval šéf střídačky.

Do hlavního města se tak vydala sestava, v níž chyběli hráči vypomáhající Levhartům z Děčína, který hraje nejvyšší soutěž. „Vzali jsme čistě chomutovské kluky i z širšího kádru doplněné o juniory,“ vysvětloval kouč Severočechů. „Dá se říct, že tohle pro nás byl bonusový zápas navíc a ještě proti kvalitnímu soupeři, který v minulém ročníku hrál první ligu a který si jen vyměnil licenci s SP Basketem s tím, že by rád postoupil zpátky, k čemuž má dobře našlápnuto,“ přiblížil.

Porážku ještě umocňovala ztráta tří hráčů základního kádru. „Bohužel jsme podle všeho na delší dobu přišli o Vláďu Dolanského a kotníky vyřadily Kubu Seiferta s Jirkou Hlavou, u kterých by to mohlo být na kratší čas,“ vyjmenovával Daniel Hušek zdravotní komplikace.

Celkem devět hráčů zakončilo utkání s dvouciferným bodovým kontem. Na domácí straně jich bylo pět, u Levhartů překročila desetibodovou hranici čtveřice basketbalistů. Nejlepšími střelci pohárové bitvy se stali s patnácti body domácí Ondřej Kohout a hostující Jonáš Písařík, jenž proměnil pět trojkových pokusů.