O s t r a v a / C h o m u t o v - Levhartice do sedmnácti let na úvod sezóny vykradly ostravské SBŠ.
1. kolo, 25. 9. 2021

54:65

19:18,15:10,14:15,6:22

SBŠ Ostrava BK Levhartice Chomutov

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, jelikož se oba týmy dostaly v jeho průběhu do vedení, o které vzápětí přišly a musely zase otáčet. Z přerývavé hry vzešlo jenom velmi těsné vedení domácích basketbalistek, které se však před polovinou hrací doby dostaly i na rozdíl devíti bodů.

Po poločasové přestávce Levhartice začaly stahovat, ve třetí čtvrtině se jim to povedlo jenom o jediný bod, ale do závěrečné desetiminutovky nastoupily ve velkém stylu. Srovnaly a od stavu 54:54 už neinkasovaly, což ve vítězství přetavily úspěšné střely Natálie Svobodové, Kateřiny Kloudové a Valérie Čermákové.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Tři čtvrtiny se hrál vyrovnaný zápas – my jsme více běhali, soupeř hrál zase zkušeněji a více trestal naše chyby. Naše běhavé pojetí ale stálo ostravské hráčky hodně sil. Ve čtvrté čtvrtině jsme zápas získali na svoji stranu, když soupeři naprosto došly síly a nás nezastavila ani zónová obrana. Posledních šest minut jsme inkasovali ze hry pouze jediný koš a v utkání tak zvítězili dvouciferným rozdílem.“