P í s e k / C h o m u t o v - Chomutovští basketbalisté se vydali k duelu čtrnáctého kola prvoligové skupiny Západ na jih Čech, kde vyzvali na jeho palubovce lídra tabulky z Písku. Sršni měli před úvodním rozskokem na kontě pouze jednu porážku, což platilo i po závěrečném klaksonu. Levharti zapsali po výsledku 56:97 pátou porážku bez přerušení a tuto sérii si přenesou i do roku 2023, neboť další mistrovský zápas je čeká až po změně letopočtu.
1. liga - 2022/2023
14. kolo, 18. 12. 2022

97:56

23:16, 27:11, 23:19, 24:10

Sokol Písek Sršni BK Levharti Chomutov

V úvodu zápasu svěřenci Daniela Huška dvakrát vedli, ale domácí skóre otočili. Výrazněji však neodskočili, takže krátce před polovinou zahajovací čtvrtiny se situace opakovala. Severočeši znovu byli na čas o kousek vpředu, což však platilo naposledy. Písečtí opět výsledek obrátili a už vedení nepustili.

Po deseti minutách hřál Sršně sedmibodový náskok díky výsledku 23:16, Šlechtova trojka po pár vteřinách druhého dějství stanovila poprvé v utkání dvouciferný rozdíl mezi oběma týmy. O dvacet bodů vedli Jihočeši prvně necelé čtyři minuty před poločasem.

Také po návratu ze šaten domácí soubor navyšoval vedení, nakonec vyhrál všechna hrací období. „Písek prokázal svou kvalitu,“ ohlédl se za zápasem hlavní kouč Levhartů. „Domácí jsou zkrátka lepší a vyhranější než my, navíc mají úplně jiné ambice. Měli jsme sice dobré úseky, ale Písek je schopný trestat chyby a chytit se tím,“ rozvedl následně.

Chomutovští navíc nemohli soupeři většinu zápasu čelit pod košem. „Omarodil nám Ondra Kovář, navíc Petr Macháč měl brzy tři fauly,“ zmínil Daniel Hušek moment, který nastal v úvodu druhé minuty druhé čtvrtiny. „S ním bychom asi byli důstojnějším soupeřem, bez něj jsme měli k dispozici jen mladého pivota a Norberta Martiška, kterému přece jen chybí centimetry ve srovnání s domácími podkošovými hráči,“ pokračoval.

Další duel hrají Levharti až v pátek 6. ledna 2023 na palubovce USK Praha B, zahálet však do té body rozhodně nebudou. „Do středy 21. prosince budeme trénovat, pak budeme mít čtyři pět dní volno, než začneme zase trénovat, abychom se připravili na zápas s USK a zbytek sezóny, protože kondiční věci zařazujeme už nějakou dobu,“ prozradil šéf realizačního týmu.

Blíží se vánoční svátky a Daniel Hušek podle vlastních slov využil cestu na jih Čech k dokončení nákupu dárků. „Teď už to skoro vypadá, že mám nakoupeno všechno,“ usmíval se s tím, že doma mají klasické české Vánoce. „Pantofle neházíme, ale jinak děláme takovou tu moderní českou klasiku, když to tak řeknu,“ pravil milovník vánočních pohádek. „Ty já můžu,“ uzavřel s úsměvem.