P r a h a / C h o m u t o v - Na startu základní části první ligy chomutovští basketbalisté doma zdolali Sokol Pražský, což byla na dlouho poslední výhra. Po skalpu Pelhřimova zahájili svěřenci Daniela Huška druhou polovinu dlouhodobé části na palubovce soupeře z hlavního města, kde po vítězném zahajovacím dějství to druhé celkem jasně ztratili, což se ukázalo jako klíčové. Po výsledku 86:79 se totiž radovali Pražané.
1. liga - 2022/2023
10. kolo, 18. 11. 2022

86:79

20:25, 30:19, 19:18, 17:17

SP Basket BK Levharti Chomutov

První koš zápasu zaznamenal chomutovský Dušek, ovšem ani jeden z týmů v úvodu neodskočil výrazněji. To se povedlo po zlomu zahajovací čtvrtiny Levhartům, kteří po Rozsypalově trojce vedli o pět bodů, což byl také rozdíl ve prospěch Severočechů na konci úvodní desetiminutovky.

Druhé dějství však skóre úplně otočilo poté, co Pražané zasypali chomutovský koš třiceti body a v poločase je hřál výsledek 50:44 z jejich pohledu. Sokol Pražský vedl dlouhé minuty, což se změnilo zhruba šest a půl minuty před koncem, kdy srovnal trestným hodem Martišek.

Levharti se dokonce ještě dvakrát ujali vedení, ovšem domácí výběr zvládl závěr střetnutí lépe a připsal si druhé vítězství sezóny, čímž se po deseti odehraných kolech dostal na stejnou bilanci jako Chomutovští. „Právě z tohoto důvodu a vzhledem k vedení chvíli před koncem se porážka kouše o to hůř, protože jsme prohráli se soupeřem, se kterým budeme nejspíš bojovat ve skupině o udržení,“ mrzelo Daniela Huška.

„Na konci už jsme hráli vyloženě na skóre, abychom neprohráli vyšší rozdílem než doma,“ přiznal a připomněl vítězství o jedenáct bodů z úvodního kola. Přestože Levharti první čtvrtinu vyhráli, jejich kouč hodnotil celý poločas kriticky. „Dostat padesát bodů je hrozně moc,“ vypálil bez váhání první muž chomutovské střídačky.

„Bohužel jsme celý první poločas bránili špatně zejména v situacích jeden na jednoho, ve kterých některým hráčům chybí osobní odpovědnost. Bohužel jsem při bránění měkkoty,“ hledal jedním dechem důvody vysokého počtu obdržených bodů. „Ve druhém poločase jsme byli lepší my, ale vzhledem k průběhu zápasu domácí vyhráli zaslouženě, protože vítězství chtěli víc,“ uzavřel Daniel Hušek.

Nejlepším střelcem utkání se stal s třiadvaceti body domácí Filip Staniszewski, za Levharty se nejvíce činil osmnáctibodový David Žikla následovaný patnáctibodovými Vladimírem Dolanským a Petrem Macháčem. S dvouciferným kontem zakončili střetnutí ještě domácí Matoušové Pelikán (12) a Jurman (11).