P o d ě b r a d y / C h o m u t o v - Po domácím skalpu Sokola Pražského vyrazili basketbalisté Chomutova k druhému střetnutí první ligy do Poděbrad, kde hrají domácí zápasy hráči Basketbalu Polabí. Středočeši nakročili k vítězství už v první čtvrtině, kterou vyhráli o šestnáct bodů. Levharti ve zbytku zápasu mocně dotahovali, ovšem manko už nesmazali a prohráli 88:94.
1. liga - západ 2022/2023
2. kolo, 25. 9. 2022

94:88

33:17, 22:31, 22:21, 17:19

Basketbal Polabí BK Levharti Chomutov

Reportáž

Severočeši sice dali první koš až po téměř dvou a půl minutách hry za stavu 0:6, ovšem v polovině zahajovací části těsně vedli. Druhá polovina zmíněného hracího období však svěřencům Daniela Huška vůbec nevyšla, což způsobilo šestnáctibodové vedení domácích. „Už v přípravných zápasech nám první čtvrtiny nevycházeli a potvrdilo se to i tentokrát,“ litoval první muž chomutovské střídačky.

„Soupeř zrychlil přechod do protiútoku a my jsme se s tím jen těžko srovnávali. Povedlo se nám to až od druhé čtvrtiny, kdy jsme ukázali charakter, protože jsme se do zápasu vrátili,“ pokračoval a marně lovil v paměti, kdy naposledy koučoval duel, v němž jeho tým inkasoval za první poločas 55 bodů.

Po změně stran se Levharti přiblížili i na čtyři body, ale vyrovnat se jim nepodařilo. „Celý týden jsme bojovali s virózou, nachlazením a covidem, takže jsme toho moc neodtrénovali. I pro zápas přišla spousta omluvenek, takže jsme vyrazili s torzem deseti hráčů včetně řady mladých,“ smutnil Daniel Hušek. „Polabí se navíc ve srovnání s prvním zápasem ještě posílilo i o hráče z nejvyšší soutěže,“ přibližoval, aniž by jmenoval například Františka Rylicha, jenž byl s jednadvaceti body nejlepším střelcem Středočechů.

Zatímco po úspěšném vstupu do první ligy hovořil kouč Levhartů kritičtěji o samotné hře mužstva, po druhém kole byl i přes prohru spokojenější. „Předváděli jsme basketbal, kterým se chceme prezentovat, ale bohužel to kvůli řadě okolností nevyšlo výsledkově,“ narážel na velký rozdíl v počtu trestných hodů, otékající koleno Lukáše Bobka, který nastoupil poprvé po operaci, sporné fauly Petra Macháče, který zápas předčasně opustil s pěti osobními chybami, či zranění Ondřeje Kováře. „Kluci, kteří nedostávali tolik prostoru, ho tentokrát měli a zhostili se toho více než se ctí,“ prohlásil s tím, že v koncovce musel na hřiště například čerstvě sedmnáctiletý Vít Slabihoud.

Ve třetím kole čeká družinu Daniela Huška prestižní krajské derby s Litoměřicemi, jejichž barvy hájí řada někdejších Levhartů v čele s trenérem Eisnerem. „Nastoupí proti nám Honza Karlovský nebo Robert Landa, takže čekám pořádnou bitvu, ve které si půjdeme pro vítězství,“ uzavřel šéf realizačního týmu Levhartů, jejichž nejlepším střelcem byl v souboji osmadvacetibodový David Žikla.

Sestava Basketbal Polabí:

Merta, Frič, Fišera, Šoula, Kábrt, Kolář, D. Novák, Rylich, P. Novák, Studnický

Sestava BK Levharti Chomutov :

Slabihoud, Müller, Bobek, M. Dolanský, Macháč, Kovář, Boyko, Žikla, Seifert, Písařík

Aktuální zápasy