• EWBL 2022/2023

• 3. místo Chance ŽBL 2022/2023

B e n e š o v / C h o m u t o v - Po více než měsíci vyběhly chomutovské basketbalistky k utkání Chance ŽBL, které odehrály poprvé od 2. prosince 2022 a po druhém turnaji evropského poháru. K úvodnímu střetnutí roku 2023 vyrazily svěřenkyně Jozefa Rešetára první lednovou sobotu do Benešova, kde hraje domácí zápasy Slovanka, již porazily po průběhu jako na houpačce 86:74, takže potvrdily prosincový premiérový skalp KP Brno.
ŽBL
13. kolo, 7. 1. 2023

74:86

24:15, 14:31, 19:15, 17:25

Basket Slovanka BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Po vyrovnaném začátku zápasu, kdy domácí Středočešky vždy odpověděly na koš Levhartic, to byla Slovanka, která postupně odskočila až do devítibodového vedení, jež ji hřálo i po prvním klaksonu. Druhá čtvrtina však nabídla úplně jiný obraz hry. Chomutovské bojovnice zabraly, takže po první poločase odcházely z palubovky s osmibodovým náskokem.

Po návratu ze šaten se situace opakovala podobně jako na startu střetnutí. Třetí desetiminutovku znovu vyhrála Slovanka, ovšem průběžné vedení uhájily o čtyři body Severočešky. Ty navíc ovládly i závěrečné dějství, takže si došly pro šestou výhru sezóny, čímž překlopily vyrovnanou zápasovou bilanci do pozitivního poměru 6:5.

„Odehráli jsme těžký zápas, ze kterého jsme měli vzhledem k delší zápasové pauze obavy,“ započal Jozef Rešetár ohlédnutí za bitvou třináctého kola Chance ŽBL. „V první čtvrtině se ukázalo, že obavy byly do určité míry oprávněné, protože jsme bohužel nechytli rytmus,“ doplnil s tím, že druhá část byla od jeho souboru o poznání lepší.

„Bohužel ve třetí čtvrtině jsme se vrátili k té první a kdykoliv jsme se dostali do desetibodového vedení, tak jsme ho ztratili,“ lamentoval slovenský kouč nad sinusoidou výkonů v rámci utkání. Levhartice si nakonec výhru sebrat nenechaly, k čemuž pomohly podle zkušeného stratéga tři aspekty hry.

„Uspěli jsme díky nasazení, kolektivní hře a zrychlení směrem ke koši,“ shrnul a jeho slova potvrdil minimálně poměr asistencí, který vyzněl poměrem 25:13 pro Levhartice, o což se nejvíc přičinila Kateřina Bartoňová, která jich zapsala deset. Nejlepšími střelkyněmi svých týmů se staly domácí Andrea Ondroušková (15) a hostující NaJai Pollard (25). Na straně Slovanky zapsaly dvouciferné konto další tři hráčky, u Levhartic byly takové basketbalistky dokonce čtyři.

S týmem neodcestovala z rodinných důvodů Monika Satoranská, naopak do Benešova už se vydala Zuzana Kučerová, která se vrací po dlouhodobém zranění. „Do hry to ještě není a nějakou dobu ještě nebude, ale jsme rádi, že s námi byla,“ liboval si Jozef Rešetár.

Ten bude muset v následujících zápasech dávkovat minuty svým hráčkám hodně rozvážně. Už v úterý 10. ledna přijede do Chomutova posílený Hradec Králové, o víkendu následuje třetí turnaj evropského poháru s dalšími dvěma duely. „Porce čtyř zápasů během týdne bude náročná, takže uvidíme, jak budou hráčky na hřišti rotovat,“ uzavřel šéf střídačky Levhartic.