O s t r a v a / C h o m u t o v - K utkání třetího kola Chance ŽBL vyrazily chomutovské basketbalistky druhou říjnovou neděli na další dlouhou cestu, jejímž cílem byla tentokrát Ostrava. Levhartice v metropoli Moravskoslezského kraje vyhrály úvodní čtvrtinu a ve vyrovnaném průběhu místy odskočily i do dvouciferného vedení. Ještě dvě minuty před koncem byly Severočešky o pět bodů vpředu, ale nakonec rozhodla trojka domácího souboru čtyři vteřiny před koncem o ostravském vítězství 65:62 znamenající prodloužení chomutovského čekání na první body sezóny.
ŽBL
3. kolo, 9. 10. 2022

65:62

18:20, 12:15, 16:11, 19:16

SBŠ Ostrava BK Levhartice Chomutov

Vstup do zápasu se povedl Ostravankám, které rychle vedly 4:0. Jenže v dalším průběhu se oba týmy ve vedení vystřídaly, zahajovací dějství tak rozhodl až koš Kadlecové zhruba půl minuty před prvním klaksonem. Levhartice tak hřál těsný náskok, který se však brzy rozplynul.

Také druhá čtvrtina totiž probíhala podobně jako ta úvodní. Poločasový pětibodový rozdíl ve prospěch Severočešek zařídily přesné střely Kadlecové s Brejchovou v závěrečné minutě. Po změně stran si chomutovské hráčky vypracovaly i čtrnáctibodové vedení, jenže po třiceti minutách se začínalo de facto od začátku, neboť na ukazateli svítilo skóre 46:46.

Celé čtvrté hrací období si Levhartice udržovaly vedení, které v jednu chvíli činilo i sedm bodů. Ještě necelé dvě minuty před koncem měly Severočešky k dispozici pětibodový polštář, jenže o něj přišly a trojka Motyčákové čtyři vteřiny před klaksonem duel překlopila na ostravskou stranu. „Zápas jsme prohráli hodně nešťastně,“ litoval Jozef Rešetár.

Slovenský kouč vstřebával nezdar hodně těžko, vlastním svěřenkyním však podle vlastních slov nic moc vyčítat nemohl. „Holky bojovaly, ale bohužel nám nebylo dopřáno zvítězit, což nás hodně mrzí,“ ohlížel se za duelem. „Musíme se s tím vypořádat v tréninku, kde si utkání určitě ještě rozebereme,“ doplnil jedním dechem.

Závěr zápasu byl v Ostravě hodně divoký a první muž chomutovské střídačky se nad některými výroky sudích dost podivoval i s odstupem několika desítek minut. „Rozhodčí odpískali faul Monice Satoranské a nelíbilo se jim, jak reaguje, takže jí dali ne jednu ale dvě technické chyby, což je asi rekord ligy,“ pousmál se s ironií v hlase. „Tím pádem jsem já musel opustit lavičku,“ přiblížil situaci, která se odehrála pětašedesát vteřin před koncem.

Statisticky celkem vyrovnaný zápas, v němž Levhartice ztratily o osm míčů méně a o dva více získaly, rozhodly podle šéfa realizačního týmu trestné hody. „I doskok byl vyrovnaný, ale domácí házeli výrazně víc šestek, které jim nabídli rozhodčí,“ okomentoval Jozef Rešetár poměr 14:21 z pohledu svého souboru. „I přes porážku nás musí takovýto zápas ještě víc semknout, abychom vybojovali další duely,“ uzavřel následně.

Nejlepšími střelkyněmi souboje se staly s jednadvaceti body ostravská Adéla Smutná a chomutovská NaJai Pollard. Sedmnáct bodů přidala domácí Američanka Anacia Wilkinson, která díky patnácti doskokům zapsala double-double. Dalších deset bodů zapsala její spoluhráčka Anna Kubíčková, na chomutovské straně zakončila duel s dvouciferným kontem ještě patnáctibodová Valentýna Kadlecová.