H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do sedmnácti let prohrály na mistrovství se Spartou a končí šesté.
Extraliga Ž U17
závěr. turnaj – o 5. místo, 15. 5. 2022

73:69

19:20,21:12,19:13,14:24

BA Sparta Praha BK Levhartice Chomutov

Reportáž

Bitva o šesté místo na mistrovství České republiky v Hradci Králové začalo velmi vyrovnanou úvodní částí, ve které se skóre přerývalo přes pár bodů na oběd strany. Druhá čtvrtina vyšla lépe Pražankám, které využily chomutovské chyby a odskočily i na celkem vysoký rozdíl čtrnácti bodů.

Během poločasové přestávky svítilo na světelné tabuli průběžné skóre 40:32 ve prospěch Sparty, která po návratu na palubovku své vedení ještě zvýraznila a šla si pro jasné vítězství. Jenomže! Levhartice v závěrečné části celé dlouhé sezóny ukázaly fyzickou připravenost a postupně umazávaly manko, to se nakonec smolně zastavilo na čtyřech bodech.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Proti silově lépe vybavenému soupeři jsme vsadili na agresivní celoplošnou obranu a na rychlou kombinační hru v útoku. V prvním poločase jsme se ale dopouštěli množství chyb, které Sparta dokázala potrestat, a vytvořila si tak dvouciferný bodový náskok. Soupeřkám začala docházet síla přibližně tři minuty před koncem utkání, ale nám se bohužel už v posledních minutách skóre nepodařilo otočit na naši stranu. Poslední zápas letošní sezóny nás tedy posouvá na nádherné 6. místo.“

Aktuální zápasy