H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do sedmnácti let na mistrovství republiky porazily v bojích o 5.–8. místo HB Basket.
Extraliga Ž U17
závěr. turnaj – o 5.-8. místo, 14. 5. 2022

60:53

14:19,15:5,12:13,19:16

BK Levhartice Chomutov HB Basket Praha

Reportáž

Levharticím chviličku trvalo, než se dostaly do hry, takže první čtvrtinu celou dobu umazávaly manko, které se nakonec zastavilo na pěti bodech. Ve druhém dějství chomutovské basketbalistky předvedly výbornou obranu, když soupeřky pustily pouze k pěti košům a samy skóre patnácti body otočily.

Přestávku mezi poločasy přečkaly celky za stavu 29:24. Po návratu na palubovku se soupeřky přetahovaly o každý koš, takže se pokračovalo velmi vyrovnaně, i když svěřenkyně Petra Tremla HB Basket ke srovnání nepustily. V závěrečné čtvrtině se skóre několikrát dostalo do nerozhodného stavu, ale závěr patřil Levharticím, které budou bojovat o 5. místo.

Ohlasy trenérů

Petr Treml (hlavní trenér kadetek): „Do utkání jsme vstoupili s velkou nervozitou, čehož soupeř dokázal využít a jednoduchými koši se hned ujal vedení. Během několika dalších minut jsme ale ze sebe nervozitu sklepali, začali hrát naši hru a soupeře bodově dotáhli. Od poločasu se hrál vyrovnaný boj o každý bod, který se nám podařilo zlomit na naši stranu až v posledních třech minutách hry. O výsledku rozhodla herní rozvaha v závěru zapasu. Dokázali jsme zachovat klid, neztratit míč a navíc si vytvořit střelecké pozice. Zasloužená výhra nás posouvá do bojů o 5. místo, což je pro nás obrovský úspěch.“

Aktuální zápasy