H r a d e c K r á l o v é / C h o mu t o v – Levhartice do patnácti let v semifinále mistrovství přetlačily Hradec Králové.
Liga DÍVKY U15
závěr. turnaj – SF, 7. 5. 2022

64:50

12:11,23:12,17:8,12:19

BK Levhartice Chomutov Sokol Hradec Králové

Starší žákyně v semifinále narazily na domácí výběr Hradce Králové, se kterým svedly v úvodní čtvrtině vyrovnanou partii. V další části mladé Levhartice položily základ vítězství, když ji ovládly o více než deset bodů a odnesly si na poločasovou přestávku vedení 35:23. Po návratu na palubovku svěřenkyně Nadi Salačové pokračovaly v dosavadní hře a dál utíkaly ve skóre, které Lvice v závěrečné čtvrtině sice mírně stáhly, ale na vítězkách už se nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Naďa Salačová (trenérka starších žákyň): „Semifinálový zápas byl z říše snů, obrovská pochvala pro holky a jejich týmovou hru, především obranu, kde všechny plnily veškeré pokyny. V útoku se bodově zapojily skoro všechny hračky, které byly na hřišti, a čtyři hračky daly přes deset bodů, což je paráda. Mám jen slova chvály, jsme v euforii.“