C h o m u t o v - Po vypadnutí B-týmu vstoupily do Renomia Českého poháru žen také Levhartice bojující v domácí nejvyšší soutěži. Obhájkyně pohárového bronzu byly nasazeny přímo do čtvrtfinále, v němž jim los přiřkl Slovanku, již svěřenkyně Jozefa Rešetára hostily na palubovce domovské Městské sportovní haly. Přes povedený vstup chomutovské basketbalistky postupně ztrácely a poslední vítězná čtvrtina na postup do Final 4 a na federální klání do Piešťan nestačila. Soupeřky se radovaly po výsledku 78:89 z pohledu Levhartic.
Český pohár žen
ČF, 19. 1. 2022

78:89

19:25, 17:20, 21:26, 21:18

BK Levhartice Chomutov Basket Slovanka

Jako první úřadovala Vorlová, která se vrátila po zdravotní indispozici. Její tři body znamenaly chomutovské vedení, ovšem na konci první minuty srovnala trojkou Hálová. Právě pokusy z dlouhé vzdálenosti Slovance hodně pomohly, neboť na konci utkání činil poměr trojek 3:9.

Levhartice se dostaly do dvoubodového vedení v úvodní polovině zahajovací čtvrtiny ještě dvakrát, jenže po prvním klaksonu ztrácely šest bodů. Do poločasu narostl hostující náskok na průběžný výsledek 36:45 z chomutovského pohledu, když předtím tým trenérky Martiny Krämer vedl i o deset bodů.

Po změně stran se Slovanka pomalu ale jistě dál vzdalovala, až na čtrnáct bodů po třiceti minutách hry. Levhartice nejvíc trápila Kateřina Zeithammerová, autorka šestadvaceti bodů. Zdatně jí sekundovaly třináctibodová Eliška Hálová a jedenáctibodová Dominika Pohunková.

První body po mateřské dovolené zaznamenala chomutovská Monika Satoranská (13), před níž se ve střelecké listině dostaly Valentýna Kadlecová (15), Tereza Vorlová (16) a kapitánka Michaela Krejzová (17). Jozef Rešetár se musel stále obejít bez Jordan Reynolds a nově také bez zkušené rozehrávačky Kateřiny Bartoňové, jejíž absenci označil za velmi citelnou.

„Chyběla nám při organizaci hry v útoku i v obraně, kde nám chyběla spolupráce pod košem. Dostali jsme kvůli tomu hodně jednoduchých bodů zpod koše,“ litoval zkušený slovenský stratég. „Rozhodla jednoznačně obrana a slabší útok, který souvisel s tím, že jsme neměli tolik míčů. Mohlo to souviset i s absencí dvou zmíněných hráček z perimetru,“ připomněl jména dvou členek základní rotace. V ní točil hlavní kouč v podstatě jen šest hráček, další dostaly prostor až v samotném závěru.

Vývoj střetnutí a neustálé vedení Slovanky poznamenaly podle Jozefa Rešetára především psychiku jeho svěřenkyň. „Myslím, že fyzické síly nám nechyběly. Spíš mentální, protože jsme se těžko prosazovali proti dobré obraně Slovanky a to nám ubíralo právě mentální síly,“ ohlížel se šéf chomutovského realizačního týmu.

Jak už bylo zmíněno, oba týmy bojovaly o postup na závěrečné turnaje. Nově se jeden z nich koná jako konfrontace českých a slovenských celků, takže slovenský kouč se mohl podívat do rodné země, protože první ročník se uskuteční v Piešťanech. „Hodně mě mrzí, že na Slovensko s Levharticemi nakonec nepojedu. Doufal jsem, že bychom tam mohli postoupit, ale bohužel při takovém výpadku hráček jsme to měli těžké,“ uzavřel Jozef Rešetár.