• EWBL 2022/2023

  • 3. místo Chance ŽBL 2022/2023


C h o m u t o v – Ve čtvrtém kole skupiny o udržení v první lize nastoupili chomutovští basketbalisté podruhé za sebou na palubovce domovské Městské sportovní haly, kde hostili Zlín. Levharti sice o pár bodů ztratili zahajovací dějství, ovšem už ve druhé části jasně dominovali, což je nasměrovalo k vítězství 95:72. Svěřenci Václava Forsta sice před svými fanoušky poprvé v nadstavbě zůstali pod stovkou nastřílených bodů, ovšem zapsali další důležitou výhru, díky níž soupeři odskočili na rozdíl dvou vítězství, ovšem Fastav má zápas k dobru.
1. liga - 2023/2024
OUM4, 1. 3. 2024

95:72

24:29, 24:9, 20:14, 27:20

BK Levharti Chomutov FASTAV Zlín

Reportáž

Střeleckou listinu sice otevřel na startu druhé minuty duelu domácí Boyko, ale poté následovaly koše poměrně rychle za sebou na obou stranách. Zlínští se díky tomu ujali vedení, které jim vydrželo až do startu druhé části. Tu nakonec opanovali Levharti rozdílem patnácti bodů, takže při poločasovém odchodu do šaten je hřál desetibodový náskok.

Ve zbytku střetnutí chomutovské vedení narůstalo a zastavilo se až konečných třiadvaceti bodech. Nejvíc se o třetí vítězství v nadstavbě zasloužil Jakub Weig (21), pro něhož se jednalo o druhý dvacetibodový duel v novém kalendářním roce i v dresu Levhartů. Až po jednadvacetiletém hráči následovala tradiční střelecká jména Petr Macháč (19) s Nestorem Boykem (15).

Na zlínské straně se hodně činili Daniel Szarowski (23), David Nehoda (17) a Michal Jedovnický (10). „Na začátku jsme ale dělali přesný opak toho, co jsme si řekli,“ lamentoval Václav Forst. „Zlín má zkušené hráče, což v prvním období potvrdili, protože nám dali skoro třicet bodů, což byla velká chyba,“ rozpovídal se hlavní kouč Levhartů.

„Postupem času jsme přebírali otěže zápasu a myslím, že tohle bojovné utkání jsme zaslouženě dotáhli do vítězného konce,“ vyprávěl šéf chomutovského realizačního týmu jedním dechem s tím, že výhru vnímá jako důležitý krok k udržení první ligy. „Je to velký krok k záchraně, ovšem není finální,“ upozorňoval.

Levharti mají nyní na kontě osm vítězství a nejhorší týmy skupiny vyhrály pětkrát, přičemž Olomouc má proti Chomutovským o jeden odehraný duel méně. Právě na Hanou se družina Václava Forsta vydá k následujícímu klání. První venkovní výhra nadstavby by Severočechy k udržení zase dost přiblížila. „Doufám, že budeme kompletní,“ přál se první muž lavičky. „Pojedeme bojovat a musíme hrát nadoraz jako vždycky,“ uzavřel.

Sestava BK Levharti Chomutov :

Weig 21, Macháč 19, Boyko 15, Kovář 9, Morávek 7, A. Mladý 7, Bureš 5, Seifert 4, V. Dolanský 3, Janů 3, Slabihoud 2, Písařík

Sestava FASTAV Zlín:

Szarowski 23, Nehoda 17, Jedovnický 10, Plešingr 9, Šmíd 6, Šiška 3, Vošlajer 2, Krutílek 2

Související fotogalerie

Aktuální zápasy