C h o m u t o v - V úvodním kole základní části hostily chomutovské basketbalistky finalistky posledního ročníku Renomia ŽBL z Hradce Králové a v nejvyrovnanějším klání dosavadních vzájemných bitev po několika obratech skóre nakonec těsně padly, když Východočešky v závěru uhájily výhru 69:66.
ŽBL
1. kolo, 24. 9. 2021

66:69

13:11, 23:23, 9:20, 21:15

BK Levhartice Chomutov Sokol Hradec Králové

Zatímco družinu hostující trenérky Romany Ptáčkové opustilo několik opor, které ukončily kariéru, a další důležité hráčky jsou zraněné, kádr Levhartic doznal během letní přestávky minimálních změn. Soubor vedený Pavlem Staňkem sice proměnil v body obě útočné akce z první minuty, avšak následně to vypadalo, že nervozita ze vstupu do mistrovských bojů svázala ruce oběma družstvům.

Po úvodních deseti minutách tak svítilo na ukazateli hodně nízké skóre 13:11. Po krátké pauze vedly Levhartice i o jedenáct bodů, jenže v závěru prvního poločasu přišla královéhradecká trojková smršť znamenající snížení zpět na rozdíl dvou bodů. Jakmile se týmy vrátily z kabin, role se otočily.

Hradecké lvice překlopily vývoj střetnutí na svou stranu a v průběhu třetího dějství je hřál i dvanáctibodový náskok. Jenže ani ten neznamenal pohodovou koncovku. V té se oba soubory vystřídaly v nejtěsnějším možném vedení, aby nakonec byly šťastnější Východočešky, jimž zajistila výhru čtyřmi body Simona Fišerová, která byla se třinácti body po Čuperkové (15) s Effangovou (17) třetí nejlepší střelkyní svého týmu.

Na chomutovské straně zapsaly dvouciferný počet bodů Valentýna Kadlecová (14), Kateřina Bartoňová (10) a Jordan Reynolds (10). „Když je člověk takhle blízko, chce vyhrát. To je jasné,“ nezastíral Pavel Staněk. „Šel jsem do zápasu s tím, že můžeme uspět, pokud do něj dáme všechno. Ukázalo se, že vítězství nebylo nereálné,“ pokračoval kouč Levhartic.

Někdejší ligový basketbalista i přes těsnou prohru nežehral na nepřízeň osudu, naopak vyzdvihl výkon svých hráček. „Hned po zápase jsem jim řekl, že jim skládám poklonu po tom všem, jakými turbulencemi si pár dní před startem základní části prošly,“ připomněl odvolání Tomáše Pavelky. „Odehráli jsme super zápas, vtáhli do něj diváky a je škoda, že neměl vítězný konec. I tak ale mají holky můj obrovský respekt,“ doplnil ještě.

Levhartice o něco lépe doskakovaly, ale zase ztratily o poznání víc míčů. Pavel Staněk však viděl klíčový moment v úplném závěru. „Samozřejmě se můžeme bavit, že bychom dali víc bodů, kdyby ztrát nebylo tolik, nebo kdybychom si doskočili víc balonů v útoku, ale to jsou jen kdyby. Hradec na konci střelu dal, my jsme ve dvou pokusech neuspěli,“ konstatoval s gratulací soupeři k vítězství a vírou, že i přes prohru první duel tým posílí.

„I přes změny v sestavě je Hradec pořád poslední finalista a holky si dokázaly, že s ním můžou hrát. Porážka by nás tak neměla rozklížit, ale naopak posílit. Ještě jednou a klidně i několikrát skládám holkám poklonu,“ zopakoval dočasný vládce střídačky závěrem.