C h o m u t o v - Nabízíme vám premiérový žákovský souhrn výsledků ze startu sezóny.

Starší žákyně U15

Levhartice do patnácti let zahájily ročník na vlastní palubovce, kde přivítaly pražské celky. V úvodním zápase sahaly po skvělém výsledku, když v poločase hrály vyrovnaně s USK, jenomže třetí čtvrtinu ovládly soupeřky, takže chomutovské basketbalistky prohrály rozdílem osmi bodů. Následně přestřílely Spartu díky vyrovnanému výkonu během celého zápasu, kdy střádaly svůj náskok. K poslednímu utkání odjely svěřenkyně Petra Drobného do Slaného, kde své sokyně roznesly 92:45. Bodově zazářila Klára Bittnerová, která jenom díky dvoubodovým hodům získala celkem 28 bodů.

Starší žáci U15

Na rozdíl od stejně starých dívek mladým Levhartům do patnácti let se vstup do sezóny nepovedl, jelikož vysoko podlehli ústecké Slunetě a děčínským Válečníkům, kteří nasázeli dokonce 126 bodů. V posledním odehraném utkání se chomutovští basketbalisté dostali do zelených čísel, když na vlastní palubovce porazili Litoměřice.

2. kolo: SLUNETA Ústí nad Labem – BK Levharti Chomutov 83:25
3. kolo: Válečníci Děčín – BK Levharti Chomutov 126:41
1. kolo: BK Levharti Chomutov – Slavoj BK Litoměřice 69:47

4. kolo, 2. října 2021: Tygři Praha – BK Levharti Chomutov 15:00
5. kolo, 3. října 2021: BK Kladno – BK Levharti Chomutov 11:30

Mladší žákyně U14

Žákyně do čtrnácti let stihly dvě střetnutí s odstupem dvou týdnů, ani proti jednomu týmu z hlavního města neuspěly a schytaly vysoké porážky. Pražské celky Basket a Tygři nastřílely přes sto bodů a nedovolily mladým Levharticím téměř nic.

2. kolo: HB Basket Praha – BK Levhartice Chomutov 115:39
4. kolo: Tygři Praha – BK Levhartice Chomutov 151:13

6. kolo, 9. října 2021: BK Levhartice Chomutov – TJ Slovan Litoměřice 11:00
7. kolo, 10. října 2021: BK Levhartice Chomutov – SLUNETA Ústí nad Labem 11:00

Mladší žáci U14

Největší porci zápasů už stihli Levharti do čtrnácti let, kteří mají odehrané dva kompletní víkendy na domácí palubovce. Získali tu však jedinou výhru proti Roudnici nad Labem, když po nepovedeném vstupu zabrali a svého soupeře pohodlně přestříleli. Předtím svěřenci Petra Bittnera vysoko prohráli proti Ústí nad Labem i nedalekému Děčínu. Minulou neděli si odnesli nevyšší porážku, Litoměřicím totiž nastříleli jenom 18 košů.

Starší minižákyně U13

Chomutovské basketbalistky do třinácti let zvládly úvodní dvojutkání proti Varnsdorfu, kde urvaly dvě těsné bitvy. Napoprvé uhájily ve třetí čtvrtině nastřádaný náskok a poté rozhodly až v prodloužení.

Mladší minižákyně U12

Svěřenkyně Markéty Löflerové otevřely ročník v Litoměřicích, kde se jim vůbec nedařilo, jelikož ve dvou zápasech proti domácím daly pouze čtyři body. Nepovedený vstup můžou napravit v dalším venkovním dvojzápase, ke kterému vyrazí do Liberce.

2. kolo:TJ Slovan Litoměřice – BK Levhartice Chomutov 109:2
1. kolo: TJ Slovan Litoměřice – BK Levhartice Chomutov 89:2

4. kolo, 9. října 2021: BA LYNX Liberec – BK Levhartice Chomutov
3. kolo, 9. října 2021: BA LYNX Liberec – BK Levhartice Chomutov