Článek

Zkušená posila! Přichází Kateřina Bartoňová

Zkušená posila! Přichází Kateřina Bartoňová

Levhartice mají první novou tvář pro nadcházející sezónu. Zmiňovanou tváří je zkušená bývalá reprezentantka Kateřina Bartoňová. Třicetiletá rodačka z Pardubic má zkušenosti z evropských i světových šampionátů, ale zahrála si také na letních olympijských hrách v Londýně, které se konaly v roce 2012. Rozehrávačka, která si v kariéře vyzkoušela i zahraniční angažmá ve Španělsku či na Slovensku působila v minulé sezóně ve Slovance MB. „Po odchodu Elišky Žílové a Karolíny Malečkové jsme nutně potřebovali rozehrávačku,“ říká trenér Tomáš Eisner. Sehnat rozehrávačku pro ŽBL není nejjednodušší, což přiznává i generální manažer Petr Drobný. „Stále se chceme držet toho, že necheme přivádět zahraniční hráčky, ale na druhou stranu je třeba si přiznat, že najít kvalitní rozehrávačku v našich možnostech není lehký úkol,“.

Tým Levhartic pro nadcházející ročník je takřka kompletní s tím, že ale není vyloučen nějaký další pohyb v kádru. „Jsme ve spojení s Jitkou Eisnerovou, která loňskou sezónu pro zranění nedohrála. Jitce dáme prostor, protože si ho podle nás zaslouží, nicméně rozhodnutí necháme na Jitce a jejím zdraví,“ sděluje Petr Drobný. Zároveň se o místo v týmu můžou poprat hráčky z B-týmu a U19.

„Jiné další příchody zatím nezvažujeme, ale to neznamená, že v září nebude situace jiná,“ dodává Drobný. Levhartice čeká zhruba měsíční volno s tím, že tým se sejde na začátku srpna k přípravě na novou sezónu.