Článek

Ženy začaly rok porážkou, padly na půdě USK

Ženy začaly rok porážkou, padly na půdě USK

K prvnímu střetnutí po změně letopočtu vyrazily Levhartice na palubovku suverénního lídra. USK Praha na sklonku listopadu zapsal dvoustou výhru v RENOMIA ŽBL bez přerušení a účastník ženské Euroligy demonstroval nadvládu nad domácí soutěží i v první utkání roku 2021. Chomutovské hráčky prohrály 35:124, takže podruhé za sebou dostaly trojciferný počet bodů.

Do třetího venkovního duelu v řadě vstoupily svěřenkyně Tomáše Eisnera ztrátou, ale domácí basketbalistky se poprvé prosadily až po 67 vteřinách hry. Severočešky zaznamenaly první body o více než minuty později, kdy proměnila střelu z pole Vorlová. Zkušená podkošová hráčka se nakonec stala s deseti body nejlepší střelkyní Levhartic.

Ty přidaly do prvního klaksonu ještě šest bodů a ztrácely po deseti minutách hry sedmadvacet bodů. Náskok USK ve zbytku utkání postupně narůstal až na konečných osmdesát devět bodů. Trenér nominoval k zápasu dvanáct hráček, z nichž zasáhly do hry všechny kromě Zuzany Kučerové, již Tomáš Eisner podle vlastních šetřil.

Do sestavy se vrátila zkušená rozehrávačka Kateřina Bartoňová. Nejvyšší minutáž v sezóně dostaly ostřílená Jitka Eisnerová (15:30) a mladá Barbora Čmejrková (16:01), která strávila na hřišti více času v nejvyšší soutěži jen 15. října 2017 v Brně ještě jako hráčka Slovanky.

„USK je pro nás tým v podstatě z jiné galaxie podobně jako asi pro celou domácí soutěž. Osobně si myslím, že patří mezi tři nejlepší mančafty v Evropě, takže pro řadu našich hráček to bylo otevření očí. Hlavně mladé holky by měly prozřít, co basketbal obnáší, v jaké rychlosti se dá hrát a s jakým nasazením,“
ohlížel se krátce po skončení zápasu kouč Tomáš Eisner.

Šéf střídačky po pár dnech opakoval téměř stejná slova jako po souboji v Hradci Králové. „Najednou pro nás byly strašně těžké elementární věci jako třeba přihrávka zprava doleva,“ posteskl si. „Snažili jsme se, ale musíme tenhle zápas hodit za hlavu a hned od čtvrtka myslet na důležitý domácí zápas s Trutnovem, protože na Královce se opravdu nehraje lehce a náš výsledek je podobný jako před rokem,“ doplnil se vzpomínkou na výsledek 37:129.

Do konce základní části čeká Levhartice ještě šest bitev, v nichž mohou podle hlavního trenéra vždy uspět. „Všechny zápasy už jsou pro nás hratelné. Věřím, že tahle vysoká prohra na nás nezanechá stopy a v sobotu to bude úplně jiný zápas,“ uzavřel Tomáš Eisner.

GALERIE