Článek

Ženy uťaly série nezdarů domácím skalpem Trutnova

Ženy uťaly série nezdarů domácím skalpem Trutnova

Levhartice se po více než měsíci vrátily na palubovku domovské Městské sportovní haly, v níž se naposledy představily 28. listopadu. Úvodní domácí střetnutí nového roku jim do cesty postavilo tabulkového souseda z Trutnova, jehož zdolaly i podruhé v aktuální sezóně RENOMIA ŽBL. Díky vítězství 78:56 přerušily chomutovské basketbalistky sérii čtyř porážek, které zaznamenaly během čtyřzápasové venkovní série.

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Levhartice sice chvílemi vedly o čtyři body, ovšem po pěti a půl minutách hry snížila Šípová na rozdíl jediného koše z pole – konkrétně dvou bodů. O chvíli později zvýšila Merhautová, čímž odstartovala téměř dvouminutový úsek, který vyhrály domácí hráčky 6:0.

V závěru úvodní čtvrtiny proměnily Kadlecová s Rokošovou tříbodové pokusy, takže Levhartice vedly po první klaksonu o devět bodů. Druhé hrací období odpálila další trojka Kadlecové, na niž ještě v první minutě navázala dvěma body Vorlová. I díky nim tým kouče Eisnera do poločasu odskočil na rozdíl 26 bodů.

Druhý poločas začal s určitým zpožděním, neboť obsluha haly zhasla světla v domnění, že duel už skončil. Chvíli pak trvalo, než osvětlení znovu naběhlo, což nejspíš ovlivnilo střeleckou mušku obou týmů, neboť třetí desetiminutovka přinesla pouhých 21 bodů. Východočešky ji vyhrály 12:9.

Hráčky Loko Trutnov pro sebe těsně, o jediný bod, získaly i závěrečnou čtvrtinu, v níž však dostaly prostor i chomutovské basketbalistky, které do té doby hrály méně nebo vůbec. Výhru Levhartic už to nezměnilo, takže Severočešky porazily soupeřky z podhůří Krkonoš počtvrté z pěti vzájemných střetnutí po vstupu mezi tuzemskou elitu.

Hlavního trenéra Tomáše Eisnera potěšilo, že jeho družina přerušila sérii nezdarů a zdolala soupeře, který se mohl dotáhnout na Levhartice v počtu vítězství. „Výhru jsme potřebovali, protože poslední zápasy nebyly z naší strany dobré,“ pravil bezprostředně po skončení utkání. „Trápily nás Covid a trochu marodka, i proto jsem strašně rád, že jsme zápas s Trutnovem zvládli,“ doplnil.

Za druhým sezónním skalpem východočeské Lokomotivy viděl šéf realizačního týmu především výkon v prvním poločase. „Předváděli jsme hru, jakou se chceme prezentovat. Měli jsme rychlý přechod dopředu, dobře jsme zakončovali a dávali si balon z ruky, takže jsme dali na nás nadstandardních 54 bodů,“ shrnul kouč úvodních dvacet minut, které označil za jeden z nejlepších poločasů v RENOMIA ŽBL.

Po přestávce však tým předvedl výkon, jenž Tomáše Eisnera naopak moc nepotěšil. „Vypadalo to, že chceme zápas už jen dohrát. Dali jsme prostor všem hráčkám, jenže i předtím to od nás bylo takové jalové a zase jsme měli spoustu ztrát, se kterými bojuje v podstatě od začátku sezóny,“ nešetřil kritikou. „První poločas ukázal, že bez ztrát hrát umíme a hned náš výkon vypadá úplně jinak. To je dobrá zpráva před zápasy s družstvy, která chceme porážet,“ uzavřel kouč Levhartic s výhledem zbývajících pět utkání základní části.

GALERIE