Článek

Muži vlétli do ligy jak velká voda, sundali Polabí

Muži vlétli do ligy jak velká voda, sundali Polabí

Po dvou odložených venkovních duelech, začínali Levharti základní část první ligy nakonec na palubovce domovské Městské sportovní haly proti týmu Basketbal Polabí. Svěřenci Radka Holuši i bez stabilního kapitána Houšky nedali soupeři sebemenší šanci a v závěru mohl hlavní kouč i šetřit opory, neboť muži pojedou hned v neděli do Písku.

Jako první se po pár vteřinách hry prosadili hosté, ovšem bylo to naposledy, kdy mužstvo z Nymburka vedlo. Chomutovští basketbalisté rychle srovnali, ještě v úvodní minutě skóre otočili a následně dovolili soupeři maximálně srovnat. Na konci úvodního hracího období tak Levharti vedli o jedenáct bodů.

Také v dalších dvou čtvrtinách domácí borci nepolevovali ve střeleckém apetitu a pokaždé nasázeli Středočechům přes třicet bodů, takže ke stovce bylo blízko už po třiceti minutách. Při vedení o 22 bodů chyběla jedna úspěšná střela z pole, aby magická hranice padla už na sklonku třetího hracího období.

Levharti se stovky dočkali po zhruba půl minutě hry ve čtvrté čtvrtině, kdy proměnil dvoubodovou střelu Vladimír Dolanský. Výsledek se nakonec zastavil na poměru 119:82 z pohledu domácího souboru. „Podali jsme nejlepší výkon od začátku přípravy,“ libuje si Radek Holuša.

„Od začátku jsme se koncentrovali a kluci byli nažhavení, protože jsme první dvě kola nehráli. Bylo vidět, jak se těší. Možná i díky tomu jsme konečně velmi dobře zvládli první čtvrtinu. Dali jsme 35 bodů, což je až nadstandard. Díky střeleckým tréninkům nám padaly koše z dálky, což byla výhoda,“
přibližuje.

„Tím, že jsme soupeři rychle odskočili, jsme se uklidnili, ale přesto bych chtěl zmínit asi jediný vroubek. Hořeli jsme při obranném doskoku, soupeř byl houževnatý a měl dost útočných doskoků. To je asi jediné, co by se dalo klukům vytknout, jinak je musím pochválit,“
těší šéfa střídačky.

Ke konci utkání dostali prostor i hráči širší rotace, takže opory mohly odpočívat. „Měli jsme k dispozici jedenáct hráčů, takže všichni mohli makat naplno, protože věděli, že je má kdo zastoupit. Dostali jsme se do fáze, že mnohem větší minutáž měl k dispozici třeba benjamínek Marek Dolanský, který dal své první body v první lize, což byla krásná třešnička na dortu,“ prozrazuje Radek Holuša.

Původně měli Levharti hrát přesně za týden v Litoměřicích, jenže ty jsou v karanténě, takže se změnil plán i chomutovské družině, která už v neděli zajíždí do Písku. „Z toho důvodu jsem v závěru šetřil klíčové opory. Písek měl hrát právě s Litoměřicemi, ale narychlo jsme se dohodli, že utkání prvního kola odehrajeme už v neděli, kdy nás čeká těžký soupeř a jeden z adeptů předních příček,“ uzavírá hlavní trenér mužů.