Článek

Juniorky slaví postup do extraligy!

Juniorky slaví postup do extraligy!

Více jak dvouletý plán chomutovského klubu se podařilo naplnit. Juniorky vybojovaly v dodatečné kvalifikaci postup do extraligy juniorek. Během víkendu si v Jablonci nad Nisou poradily se všemi týmy, když postupně zdolaly Litoměřice, Ústí nad Labem, domácí Jablonec a Plzeň. „To, o co jsme se dlouhodobě snažili, tak se nám podařilo zvládnout. Díky účasti v extralize juniorek máme ten pověstný schod mezi extraligou U17 a ŽBL.“ říká manažer Petr Drobný. Levharti jsou tak zase o něco lepší basketbalovou organizací, ve výchově mládeže. „V minulosti, když nám chyběla dívčí Extraliga U19, tak se nám stávalo, že nám odcházely naše holky právě proto, že zde neviděly dostatečnou soutěž, ve které by se mohly rozvíjet,“ dodal Drobný. Všechno zmíněné tak znamená, že Levharti mají splněné podmínky pro udělení titulu Sportovní centrum mládeže.

Výsledky Kvalifikace o EXTRALIGU DÍVKY U19
12.6. Litoměřice - Levhartice 45:78
12.6. Levhartice - Ústí nad Labem 82:43
13.6. Jablonec nad Nisou - Levhartice 49:81
13.6. Levhartice - DBaK Plzeň 65:62

O extraligu bojovali také stejně staří kluci. Jejich dodatečná kvalifikace probíhala v Opavě, kde tým Radka Holuši bojoval statečně, ale na postup to nestačilo, protože Levharti vybojovali výhru až v posledním duelu, když zdolali Jížní Supi, jenž celou kvalifikaci vyhráli.

Výsledky Kvalifikace o EXTRALIGU CHLAPCI U19
12.6. Tygři Praha - Levharti 85:79
12.6. Levharti - Opava 62:79
13.6. Holice - Levharti 85:54
13.6. Levharti - Jížní Supi 71:61