Levhartice jedou do Ostravy k utkání s největším překvapením ligy
SBŠ Ostrava je největším překvapením letošní Chance ŽBL, silnější z obou ostravských týmů má po osmi kolech bilanci sedmi vítězství a jediné porážky. A právě s tímto soupeřem se Levhartice Chomutov utkají tento týden dvakrát!
První zápas, který proběhne ve středu v hale Ostravské univerzity, je dohrávkou 1. kola, o jehož odložení žádal Chomutov. Druhé střetnutí se odehraje v Chomutově, a to v neděli 7. prosince.
Ostravský celek se už loni dostal do širší špičky ŽBL, po základní části byl třetí, ale ve čtvrtfinále play off vypadl právě s Chomutovem. Letos do soutěže vtrhl jako velká voda, prohrál pouze s ligovým suverénem a nejlepším celkem Evropy ZVVZ USK Praha. Zejména poslední tři výsledky vzbuzují respekt – SBŠ Ostrava vyhrála na palubovce Žabin a následně si doma poradila jak s Hradcem Králové, tak s KP Brno. V EuroCupu si vedla o něco lépe než Chomutov, vyhrála dva ze šesti zápasů, oba proti portugalské Benfice, ale do play off nepostoupila.
Vzájemná bilance hovoří pro Chomutov v poměru 13:9, cenné tři výhry Levharticím přinesla především minulá čtvrtfinálová série play off. Formě ostravského družstva, které je navíc v celé lize nejlepší ve střelbě za tři body, budou Levhartice vzdorovat bez zkušené rozehrávačky Kateřiny Bartoňové. Zato v útoku reprezentantku Kateřinu Rokošovou bude doplňovat Američanka Karoline Striplin, která se v Brandýse uvedla deseti body. Hrozbou pro ostravský koš bude jistě i momentálně nejlepší ligová střelkyně a taktéž reprezentantka Eliška Brejchová s průměrem 16,9 bodu na zápas.
Utkání SBŠ Ostrava- Levhartice Chomutov začne ve středu v 18.40 hodin.